Učební pomůcky pro gympláky

Mladý chemik Na této stránce nabízím ke stažení řadu „učebních pomůcek“ — zhuštěných zápisů z různých předmětů z období svého studia na gymplu, většinou v rozměru poloviny papíru A4. Sám jsem tyto „přerostlé taháky“ používal při písemkách s podobným účelem jako se používají taháky normální.

U většiny zde nabízených „taháků“ náleží autorství mě, výjimečně mi s tvorbou pomohl některý ze spolužáků, kterým touto formou děkuji.

Upozorňuji, že většina textů pochází z let 2004–2005. Vím, že v textech jsou místy i faktické chyby. Před případným užitím prosím kriticky posoudit a nevěřit dogmaticky všemu, co se píše! Rovněž řada textů vznikla již cíleně na konkrétní test, kde bylo známo schéma zadání. Je pravděpodobné, že řada textů bude pro kohokoli jiného k ničemu.

Pro tisk doporučuji volit PDF verze, pokud jsou dostupné. Zdrojové formáty textů se různí, ty starší jsou povětšinou ve Wordovském DOCu, novější pak v OpenOffisáckém SXW či ODT tvaru. Rizikem použití ne-PDF verze je roszypání zamýšleného vzhledu (aby se to vešlo do té jedné poloviny A4).

Jak jsem tyhle pomůcky ve své době používal?
Umístil jsem si vytištěnou Učební pomůcku do eurofolie, dal do tašky, kterou vyhrnul a dal pod lavici, kam jsem viděl. A bez nutnosti se někam ohýbat stačilo jen měnit úhel pohledu očí a opisovat a opisovat a opisovat. Výtečná věc, která mi vydatně pomáhala. Jak známo, memora fragili est — nelze si přece pamatovat ty šílené telefonní seznamy, co jsou někde potřeba znát, že?