WTC vs Tibet

17.3.2005

Jako obvykle, k napsání článku mě vedl nějaký impuls, v tomto případě to byla moje účast na včerejším pochodu pro Tibet (16.3.). Napadlo mě, jakého 'humbuku' se nadělalo, když páni teroristi poslali dne 11.září léta páně 2001 letadla na Světové Obchodní Centrum v New York City, pod jejichž troskami zahynulo kolem 3000 lidí. Za více než 50 let obsazení Tibetu Čínou tam násilnou smrtí (ze strany Číny) zemřelo přes milión obyvatel (!). Informovala o tomto někdy vůbec televize nebo jiná média? Proč je na Kubu uvaleno embargo ze strany USA z důvodu porušování lidských práv, když v Číně se to děje běžně a ještě ve větším měřítku a žádné embargo není? Respektive proč v tom případě na tu Kubu to embargo uvaleno je?

Ona by se díky tomu asi zhroutila světová ekonomika, že? Jako zakládající člen OSN má na shromážděních OSN Čína právo veta a tudíž se v rámci OSN nemá ani smysl bavit o nějakých rezolucích, když je Čína vždy zamítne, že... i když z nějakých rezolucí si stejně dělá kdekdo srandu, že? Amerika a jejich uchránění světa před terorismem formou invaze do Iráku budiž krásným příkladem. Vliv OSN na fungování světa už dnes opravdu moc velký není.

Co s tím? Počkáme a časem uvidíme, však ono to nějak dopadne. Oblíbená reakce většiny obyvatel na jakýkoli problém, který se jich bezprostředně netýká. Tady ale nezná vhodné řešení ani autor článku, pan Chytrej:(

Chceš článek okomentovat?