FUP - to Fuck Users Policy

Omezený neomezený Internet

11.5.2005

Tak jsem se právě dozvěděl, že neomezené ADSL připojení rychlostí 512kbps dostanu jen za 999 Kč měsíčně. Žádné další skryté poplatky, bez omezení dat, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Skvělé!
Poznámka: Na používání Internetu se vztahují podmínky FUP, podrobnosti naleznete na našich webových stránkách.

Jak to třeba může dopadnout

Nový zákazník: "Tak nám konečně zavedli ten Internet. Jůů, to jede rychle! Supr, to se bude stahovat! A to jenom za ten litr měsíčně. Yuhů!"

O dva dny později...
Na**aný zákazník: "Haló, technické oddělení? Předevčírem jste nám zapojili to ADSL, do rána všechno šlo skvěle, ale celé dopoledne nám jede Internet hrozně pomalu, skoro jako na modemu! Co s tím je?"
TO: "Chyba není na naší straně, nejspíše jste překročili limit stanovený FUP."
Zmatený na**aný zákazník: "Prosím? Limit? Objednal jsem si *neomezený* internet, to znamená neomezené množství dat!"
TO: "Jistě, neplatíte za přenesená data. Pouze se na vás vztahují FUP."
Hodně na**aný zákazník (dále jen HNZ): "Nerozumím. Objednal jsem si přece NEOMEZENÝ Internet, a garantovali jste mi konstatní rychlost!"
TO: "Součástí smlouvy je Fair User Policy, to vám garantuje konstatní rychlost, pokud stáhnete do 200MB denně."
FHNZ: "COŽE?! Si děláte prdel, ne? Koupím si NEOMEZENÝ internet, a vy mě takhle OMEZUJETE! Si s tímhle táhněte do prdele! Okamžitě s vámi končím!"
TO: "Smlouvou jste se zavázal na dva roky používání našeho neomezeného internetu, nemůžete ji jen tak ukončit. Smlouva obsahovala, že se na ni vztahuje Fair User Policy. Překročíte-li v jednou dni 200MBový limit, do konce měsíce vám omezíme Internet na 28,8kbps. Tak zní FUP. Litujeme."

Máte to *neomezené* na 200 MB/denně, to je bezva, ne?

Tolik příklad. Znám jednoho poskytovatele Internetu, který za rozumné peníze nabízí Internet skutečně bez omezení. Ostatní, jak se zdá, vesele omezují uživatele těmito 'férovými' pravidly. A stahuj si takový DVD obraz Linuxové distribuce, máš-li neomezený internet 200MB/denně. Význam slova *neomezený* se nám tu ohýbá jako Orwellovský doublethink...

Chceš článek okomentovat?