Co týden dal (školní fejeton)

19.2.2005

V Al-Světdíře dnes vybuchla bomba, vyžádala si smrt 30 lidí a dalších 100 bylo zraněno. Další tragickou zprávou je, že paní Konopáskové z Horní Dolní přejelo auto kočku. Celá rodina truchlí, zvláště děti. Naše kamera byla také samozřejmě u toho, jak si nejznámější česká pornohvězda vyměňovala podprsenku! Proto zůstaňte s námi!

Nejen komerční televizní stanice na mě každý večer chrlí jednu tragickou zprávu za druhou. Naštěstí, aby to nebylo tak deprimující, u komerční stanice se aspoň hlasatelé a hlasatelky usmívají, když takové zprávy říkají. Špatné tak pěkně vykompenzují dobrým. A podle hesla 'konec dobrý, všechno dobré', se nakonec ještě zjistí, že se kočka Konopáskových objevila ve vedlejší vesnici, takže děti jsou opět štěstím bez sebe. (Čí ale byla ta přejetá kočka je mi jedno, hlavně že nepatřila těm Konopáskovým.)

Nepřemýšlím nad tím, jakou zpravodajskou hodnotu má ona zpráva o kočce paní Konopáskové, důležité je, že všechno dobře dopadlo. Sleduji komerční televizní stanici, protože ta umí udělat zprávy takové, které se mi líbí. Přináší šokující odhalení, exkluzivní informace o Karlu Gottovi, brutální vraždy i roztomilá zvířátka. Prostě samé věci z běžného života, které se kdykoli můžou stát i mně. Zprávy zde nejsou jako u veřejnoprávní televize, která na mě mluví tak odborně, že půlce zpráv nerozumím vůbec a ta druhá půlka je pro mě tak vzdálená, že mě stejně nic neřekne. S komerčními zprávami jsem maximálně spokojen, bulvár je to pravé pro mě, stejně jako pro většinu národa. Je to velice pohodlné, že nemusím o problémech světa moc přemýšlet - televize pro mě vytvoří standardizovaný názor, který sdílím s ostatními. I teroristický útok nakonec nevypadá tak hrozně, pokud se v místní ZOO narodilo nové slůně.

Jsem informován o dění okolo sebe, ale přesto mě to nezatěžuje v životě. Můžu si v klidu řešit svoje povrchní problémy, ty globální mě oznámí a časem za mě nějak vyřeší televize.

Jsem spokojený, průměrný občan.

Chceš článek okomentovat?