Fedora Core 4 - jaká je?

Fedora Core 4 po prvním spuštění

20.6.2005

Nové je prostě nové a u Linuxu to platí dvojnásob. Rozhodl jsem se tak sehnat si novou Fedoru Core 4 s úplně novým GCC4 a KDE 3.4. Jakpak mi proběhl upgrade z Fedory 2? V pohodě!

Logo Fedory Core

Díky faktu, že jsem doteď měl již postarší Fedoru Core 2, jsem se rozhodl sehnat si úplně čerstvou Fedoru Core 4. Protože už jsem měl předchozí systém pěkně nakonfigurovaný, rozhodl jsem se pro upgrade a ne pro úplně novou instalaci.

Upgrade proběhl úplně bez problémů, po hodině bylo všechno hotovo. První spuštění ani nic dokonfigurovat nechtělo, rovnou se pustilo nové KDE 3.4 se stejným nastavením jako na staré Fedoře. Teda skoro stejným, přestalo to na mě mluvit česky, ale stejně zatím v pohodě.

Zápory

Fedora Core a nové OpenOffice.org 2

Klady

Fedora Core 4 a spousta spuštěných programů

Co z toho všeho teda nakonec vyplývá? Stahuj, jak nejrychleji umíš:) Já jsem to stahoval odsud. Pokud ale nemáš provozovatelem nějak omezen torrent, použij radši ten.

Doplnění (22.6.): Odkazy na přehrávač videa MPlayer, plugin pro mp3 do xmms (který už stejně myslím ale v FC4 není) a repozitář s většinou ostatních 'problémových' věcí, které ve Fedoře nejsou.

Poslední update článku (10.10.):

A ve vyjmenovávání problémů bych mohl pokračovat asi do nekonečna. Chyby ale jsou s nejvyšší pravděpodobností, mezi klávesnicí a židlí...

Chceš článek okomentovat?